Clipsan je služba na automatizaci marketingu a prodeje. Umí spravovat kontakty, posílat emaily, získávat nové zákazníky a automaticky je opečovávat. A nejen to!

Kromě základních funkcí jako je správa databáze kontaktů, příprava a odesílání emailových kampaní můžete využít jeho pokročilých funkcí. Nastavíte si automaty. Vytvoříte si zachytávací stránky, díky kterým můžete rozšířit sbírku svých kontaktů. Máte možnost do Clipsanu nahrát Vaše videa a přidat je do Vašich emailů nebo prostě jen na webové stránky.

Máte produkt, který chcete prodávat online? V Clipsanu najdete modul prodeje a partnerského (affiliate) programu. A spoustu dalších užitečných nástrojů pro automatizaci Vašeho marketingu.

Clipsan je on-line nástroj

Clipsan je webovou službou, to znamená, že se k ní můžete připojit odkudkoliv, kde máte internetové připojení. Není potřeba instalovat žádný software do Vašeho počítače, takže k připojení můžete využít stolní počítač, notebook, tablet nebo mobilní telefon.

Vytvořte si účet

Jako první je potřeba vytvořit si uživatelský účet. Registrací do Clipsanu dáváte svůj souhlas s obchodními podmínkami. Doporučujeme také seznámit se s podmínkami na zasílání obchodních sdělení, kdy byste měli mít od všech kontaktů souhlas se zasíláním Vašich emailů a do každého emailu vložit možnost odhlášení s dalšího odběru.

Pro dokončení registrace je potřeba ověřit svoji emailovou adresu a poté již budete mít plný přístup do svého účtu a můžete začít s email marketingem.

A když budete potřebovat poradit ….

……máme připravenou širokou škálu zákaznické podpory. Zde, v centru podpory najdete návody pro práci v jednotlivých modulech systému. Mimo to je pro Vás připravena také on-line podpora, kde Vám rádi poradíme, pokud narazíte v průběhu práce na nějaký problém. Samozřejmostí je možnost telefonické konzultace, vkládání dotazů přes kontaktní formulář a nově jsme pro naše zákazníky připravili možnost konzultace prostřednictvím Skype.

Položte základ databázi kontaktů

Začněte budovat svoji databázi kontaktů.  Možná o tom ani nevíte, ale její základ už ve své firmě máte.Sesbírejte veškeré kontakty z dostupných zdrojů – kontakty z osobních, písemných či telefonických poptávek, e-mailového účtu, vizitek… a sepište je do tabulky.

V Clipsanu jsou pro Vás připraveny dva způsoby importu. Jestli už máte nějaký soubor s kontakty, využijte importu kontaktů z Excelu. Jestli zatím takový soubor nemáte, nevadí. Využijte importu kontaktů z textu a zadávejte údaje například přímo z Outlooku.

Jestliže jste zatím na úplném začátku, doporučujeme Vám vygenerovat si formulář na sběr kontaktů a vložit ho na Váš web. Pokud výměnou za email slíbíte návštěvníkům něco zajímavého, určitě Vám rádi email zanechají.

Abyste mohli připravovat co nejvíce cílené kampaně a oslovit tak Vaše potenciální zákazníky, své kontakty segmentujte. To znamená, rozdělit si své kontakty do více skupin podle jejich preferencí. V rámci skupin můžete kontakty opatřit štítkem pro ještě lepší cílení.

Vytvořte a odešlete první email

Nyní přišel čas na první email. V Clipsanu budete tvořit „hromadné zprávy“.

Vytvoření hromadné zprávy není po technické stránce složité. Vyberete si šablonu, vymyslíte úderný předmět, naplníte samotný obsah, vyberete příjemce, otestujete a kliknete na odeslání. Pak ve statistikách zjistíte, zda se to povedlo.

Aby byl Váš email perfektní, je potřeba dodržet několik zásad. Zaměřte se zejména na předmět hromadné zprávy, protože na něm v první řadě závisí její úspěšnost. Evidujete u svých kontaktů jména? Super, využijte speciálních znaků a nastavte si oslovení příjemce a můžete i text upravit podle pohlaví.

Nebojte se do textů přidat obrázky nebo video. Uděláte Vaše emaily přitažlivější. A pokud chcete nabídnout příjemci nějaký dokument ke stažení, vložte ho raději než do přílohy přímo do textu formou odkazu. Budete pak moci ve statistikách sledovat, jaký o něj byl zájem.

Zjistěte úspěšnost svého emailu

Odesláním emailu Vaše práce nekončí. Naučte se sledovat úspěšnost Vašich emailových kampaní. Díky pravidelnému vyhodnocování statistik bude každý další email úspěšnější a přivede více zákazníků.

Můžete sledovat míru otevření, to je, kolik příjemců email otevřelo. Dále se zaměřte na míru prokliku, díky které získáte přehled o tom, na který z odkazů příjemci klikali nejčastěji. Zajímavým údajem je také statistika domén příjemců, a další údaje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *