Abyste zjistili, jestli Vaše emailová kampaň plní stanovené cíle, je potřeba sledovat a vyhodnocovat statistiky. Jedině tak můžete objevit slabá místa svých emailů a následně se jich vyvarovat.

V Clipsanu najdete u každé odeslané hromadné zprávy celou řadu statistik.

Statistiky hromadných zpráv

Jděte na přehled Vašich odeslaných hromadných zpráv a u každé z nich najdete odkaz na statistiky. Když na něj kliknete, můžete se pustit do vyhodnocování.

Úvodní souhrn

První základní informace najdete ihned poté, co u odeslané hromadné zprávy kliknete na symbol statistik. Zobrazí se Vám základní přehled v grafickém zobrazení.

Kromě toho ihned vidíte i počty, na kterých zařízeních (PC, mobil, tablet) Vaši příjemci tuto hromadnou zprávu nejčastěji otvírali nebo klikali.

Grafický souhrn výsledků
Grafický souhrn výsledků

Časové rozložení hromadné zprávy

Hlavní statistikou, která se Vám zobrazí jako první je časové rozložení hromadné zprávy, ke které najdete přehled o tom, kolika lidem byla odeslána, kolik příjemců ji otevřelo, kliklo na odkaz a jaký je tedy konverze této hromadné zprávy. Údaje máte k dispozici jak po dnech, tak po hodinách a rozložení hodin ve dni. Nechybí ani grafické vyjádření dat.

Statistiky hromadných zpráv
Statistiky hromadných zpráv

Jestliže chcete získat více informací, v pravém horním rohu této statistiky najdete odkaz na další statistiky, které máte dostupné. Tato ikona je dostupná u všech statistik, takže mezi nimi můžete podle potřeby přecházet.

Příjemci

Statistika příjemců Vám podá informace o konkrétních příjemcích, kdy zprávu otevřeli a jestli klikli na odkaz. Tyto údaje potom můžete sledovat i v detailu vybraného kontaktu.

Statistika příjemců
Statistika příjemců

Klikané odkazy

Důležité je také sledovat statistiku klikaných odkazů. Ta Vám dá informaci o tom, na které odkazy v emailu klikali nejčastěji a také, kolik se jich na základě tohoto emailu odhlásili. K dispozici máte i analýzu odhlášených.

Statistika klikaných odkazů
Statistika klikaných odkazů

Domény příjemců

Díky této statistice získáte informace o doménách příjemců zpráv.

Domény příjemců zpráv
Domény příjemců zpráv

Comments

  1. Pingback: První krůčky v Clipsanu - Centrum podpory pro Clipsan

  2. Pingback: První krůčky u hromadných zpráv - Centrum podpory pro Clipsan

  3. Pingback: Zjistěte úspěšnost svého emailu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *