Máte online nebo fyzický produkt, který chcete představit kontaktům z Vaší databáze? Nabídněte ho svým zákazníkům prostřednictvím Clipsanu. Vytvořte si prodejní stránku, evidujte objednávky, přijímejte platby, odesílejte produkt. Prodejní proces je možné maximálně automatizovat.

Prodejní automat se aktivuje po odeslání objednávky zákazníkem. V tom okamžiku zákazník obdrží email s potvrzením objednávky, informacemi k platbě a proforma fakturou. Po uhrazení objednávky odešle zákazníkovi produkt (např. přístupy do členské sekce, zakoupený dokument, první ze série výukových videí) a daňový doklad. Může také zaslat zákazníkovi upomínku neuhrazené faktury.

Prodej probíhá následovně

 • zákazník přijde na prodejní stránku nebo na stránku s prodejním formulářem a odešle objednávku
 • obdrží zálohovou fakturu
 • fakturu uhradí (bankovní převod, platební karta, GoPay, Stripe)
 • získá přístup k produktu nebo samotný zakoupený produkt

Co je potřeba ke spuštění prodeje

 • mít aktivovaný balíček s nástroji na online prodej
 • fakturační údaje společnosti, která bude prodávajícím
 • online nebo fyzický produkt
 • bankovní účet pro příjem plateb

Vše ostatní jako prodejní formulář, modul fakturace, platební bránu případně partnerský program najdete přímo v Clipsanu. Díky automatům je možné celý proces maximálně automatizovat.

Pro spuštění prodeje je potřeba připravit

 • texty prodejních automatů
 • prodejní formulář nebo prodejní stránku
 • propojit bankovní účet případně platební bránu
 • spustit partnerský program (pokud ho budete při prodeji využívat)

Spuštění prodeje krok za krokem

Připravte si texty prodejního automatu

Připravte si tedy texty, které budou provázet zákazníka celým prodejním procesem. Máme pro Vás připravenu šablonu, jak by kroky automatu mohly vypadat.

Vytvořte si prodejní formulář nebo prodejní stránku

Tento krok se skládá ze 3 kroků. Nejprve zadáte fakturační údaje, následně vytvoříte prodejní automat a nakonec prodejní formulář, který poté vložíte na své stránky. Pokud stránky nemáte, můžete si vytvořit prodejní stránku přímo v Clipsanu.

Vytvoření prodejního formuláře a jeho vložení na webové stránky

Propojení bankovního účtu a platební brány

Tento krok je na nás, Vy nám sdělíte jaké platby chcete přijímat. Pokud máte bankovní účet u FIO banky, můžeme ho propojit přímo s Clipsanem a dokončování plateb pak bude automatické.

Správa bankovních účtů

Jestliže chcete přijímat také platby prostřednictvím platební karty, je to možné. Máte už vytvořený účet u GoPay? Můžeme ho propojit s Clipsanem. Pokud účet nemáte, můžete využít naší platební bránu. Platby od Vašich zákazníků v tom případě přijímáme za Vás a na základě vyúčtování převádíme na Váš bankovní účet.

Nastavení partnerského programu

Jestli chcete pro svůj prodej využít partnerský program, můžete ho spustit přímo v Clipsanu. Každý Váš partner tak získá přístup do svého účtu, kde najde svůj partnerský odkaz, který bude používat při prodeji Vašeho produktu a také přehled o všech objednávkách, které získal.

Vy budete mít u každé objednávky přehled, prostřednictvím jakého partnera byla uskutečněna. Jednoduchým způsobem pak můžete schvalovat provize a následně je vyplácet.

Spuštění partnerského programu v Clipsanu

Nyní je celý proces připraven a je možné prodej spustit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *