Pokud pro svůj online prodej využíváte partnerský program, je potřeba vyúčtovat získané provize. Clipsan Vám v tom pomůže. Celý proces je rozdělen na dvě části, a to schválení provizí a jejich výplata. V tomto návodu se podíváme na to, jak provize schválit.

Doplnění affiliate provize do nabídky

Na počátku schvalování máte možnost si celý proces drobně ulehčit. To ale za předpokladu, že výše provize je shodná pro všechny Vaše partnery. Pokud ano, nejdříve přejděte do sekce „Prodej“ a poté „Nabídky“ a v detailu Vaší nabídky, která se týká schvalovaného prodeje si do kolonky „Provize pro partnera“ zadáte částku provize. Díky tomu při schvalování se tato výše již sama nabídne a Vy ji nebudete muset zadávat u každé objednávky. V případě, kdy máte různé výše provizí pro různé partnery, tuto kolonku nezadávejte.

Schvalování konverzí/objednávek

Nyní přejděte do sekce „Prodej“ a poté „Objednávky“. Vyfiltrujte si pouze uhrazené objednávky a pomocí dalších filtrů si můžete vybrat partnera, cenu, období podle potřeby.

Já jsem v následujícím příkladě vybrala zaplacené objednávky a konkrétní cenu.

Výběr objednávek pro schvalování konverzí
Výběr objednávek pro schvalování konverzí

U objednávky, která byla uskutečněná prostřednictvím partnera vidíte zelené tlačítko „Schválit“. Pokud chcete tuto provizi schválit, klikněte na něj otevře se Vám okno ve kterém je již přednastavena výše provize ( za předpokladu, že jste ji zadali v příslušné nabídce), nebo ji zadejte ručně a uložte. Takto budete postupovat u všech objednávek, které chcete schválit.

Jak to vypadá prakticky

U schválené objednávky se objeví symbol, že je provize schválená.

Přehled schválených provizí
Přehled schválených provizí

Smazání provize

Může se stát, že schválíte u objednávky provizi, ale z nějakého důvodu vracíte zákazníkovi této objednávky jeho platbu. Například využil Vaši garanci vrácení peněz. Pokud tedy objednávku smažete, schválená provize se stornuje a Vašemu partnerovi bude z celkového počtu odečtena.

Comments

  1. Pingback: Vyplácení provizí affiliate partnerům - Nápověda Clipsan.com

  2. Pingback: První krůčky k on-line prodeji - Centrum podpory pro Clipsan

  3. Pingback: První krůčky v partnerském programu - Centrum podpory pro Clipsan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *