Pro prodej svého produktu můžete využít prodejní stránku vytvořenou přímo v Clipsanu anebo můžete prodejní formulář vložit přímo do svých stránek, které máte vytvořené (například v redakčním systému WordPress).

V tomto návodu se dozvíte, jak takový formulář vytvořit a jak ho vložit do svých stránek.

Při přípravě prodejního formuláře postupujte následovně:

 1. Vyplňte své fakturační údaje.
 2. Připravte automat.
 3. Vytvořte prodejní formulář.
 4. Vložte formulář na stránky.

1. Vyplňte své fakturační údaje

Jako první je potřeba ve svém účtu vyplnit fakturační údaje. Ty vyplníte v menu pod položkou „Nastavení“ a následně „Obchodní údaje“. Nejdříve vyplníte interní název – to je pro případ, že byste své produkty prodávali prostřednictvím více společností. Jako název tedy zvolte například název firmy. Poté máte předepsané údaje, které by měly být doplněny. Přepište tedy název firmy a ostatní položky Vašimi skutečnými údaji, pokud budete potřebovat uvést nějaké další, můžete.

Jako poslední vyplníte podpis na faktuře. Sem patří kontaktní údaje na pracovníka, na kterého se může příjemce v případě potřeby obrátit.

Vyplnění fakturačních údajů
Vyplnění fakturačních údajů

Pod tímto formulářem na fakturační údaje naleznete ještě políčka pro informace z GoPay. Pokud nebudete při prodeji využívat svůj účet na GoPay, tato oblast se Vás netýká.

2. Připravte automat, který odešle fakturu i upomínky

V tomto kroku připravte prodejní automat, který zájemce provede celým prodejním procesem. Odešle mu fakturu a další informace potřebné pro platbu, odešle upomínku v případě neuhrazení, a po úhradě také daňový doklad.

Přejděte v menu pod položku „Marketing“ a dále pak vyberte „Automaty“. Klikněte na zelené tlačítko „Vytvořte automat“. Jako typ automatu zvolte „Platební upomínka“, poté zvolte interní název, vyberte email odesílatele a doplňte jméno odesílatele. Klikněte na „Uložit změny“ a automat je vytvořen.

Vytvoření automatu
Vytvoření automatu

Po uložení nově vytvořeného automatu se automaticky otevře okno pro vytvoření prvního kroku automatu.

Vytvoření kroku automatu
Vytvoření kroku automatu

Počet vytvořených kroků záleží samozřejmě na Vás, my doporučujeme vytvořit kroky čtyři, kdy první krok je potvrzením objednávky a obsahuje údaje o platbě, dále je dobré vytvořit 2 upomínky při neuhrazení objednávky a poslední krok, který odchází zákazníkovi po uhrazení objednávky, obsahuje poděkování za platbu, informace jak má nyní po zakoupení postupovat, a je zde přiložen daňový doklad o úhradě produktu. Záleží zase na Vás a Vašem produktu, v jakých intervalech budou jednotlivé kroky odcházet a jaké údaje budou obsahovat.

U prvního kroku jako „Zpoždění“ nastavte 0, protože odchází ihned po odeslání objednávky, u upomínek nastavte údaj v hodinách od předchozího kroku. Pokud tedy vyplníte 48, upomínka odejde 48 hodin po potvrzení objednávky. U posledního kroku, který odchází po uhrazení objednávky, vyplňte zpoždění 2400.

Při přípravě kroku automatu je potřeba využívat speciální znaky, díky kterým dostane každý zájemce cílený email s jeho kontaktními údaji, jeho symboly pro platbu ad.

Symboly jsou následující:

 • Název společnosti: {company}
 • Ulice: {street}
 • PSČ:{zip}
 • Město: {city}
 • IČ: {companyid}
 • DIČ: {vatid}
 • Kontaktní osoba: {firstname}
 • Email: {email}
 • Tel.číslo: {phone}
 • Číslo účtu: {account}
 • kód banky: {bank}
 • Částka: {total}
 • Variabilní symbol: {code}

Stejně jako první krok vytvořte kroky další podle vlastní potřeby.

3. Vytvořte prodejní formulář

Jako první před vytvořením prodejní stránky si vytvořte novou skupinu (kontakty/správa skupin) nebo nový štítek (kontakty/správa štítků) v kontaktech, abyste měli přehled o tom, které kontakty jste získali prostřednictvím tohoto formuláře, abyste s tím mohli v budoucnu pracovat.

Nyní připravíme samotný formulář. Přejděte v menu pod položku „Marketing“ a dále pak „Zachytávací stránky“. Klikněte na zelené tlačítko „Vytvořit stránku“.

Jako šablonu zvolte „Prodejní základní“. Zadejte interní název. Opět to může být název produktu. Poté vyberte příslušnou skupinu, do které má být kontakt zařazen, a případně i štítek. Dále vyberte již vytvořený prodejní automat a můžete vyplnit emailovou adresu, na kterou bude chodit upozornění o nové objednávce.

Poté klikněte na „Ulož změny“ a stránka je vytvořena.

Vytvoření zachytávací stránky
Vytvoření zachytávací stránky

Nyní je potřeba naplnit obsah vytvořené stránky, resp. nadefinovat údaje formuláře. V přehledu zachytávacích stránek si vyberte vytvořenou zachytávací stránku a klikněte na tlačítko „Obsah“. V první části můžete vybrat video, které máte nahrané v Clipsanu a chcete, aby se stalo součástí prodejního procesu. Dále pak vyplňte hlavičku, kam můžete nahrát například logo společnosti nebo produktu a jiné informace. Dále můžete změnit a doplnit buď obchodní podmínky, nebo vložit odkaz na stránku, kde jsou zveřejněny.

Příprava obsahu formuláře
Příprava obsahu formuláře

Dále vyplňte údaje do patičky stránky, sekci poděkování za objednávku, pokyny k platbě objednávky a údaje, které se zákazníkovi zobrazí při zaplacení objednávky. Poté nezapomeňte zeleným tlačítkem změny uložit.

Obsah formuláře
Příprava obsahu formuláře

 

4. Vytvořte Nabídku

Nyní je potřeba připravit „Nabídku“. Přejděte v menu pod položku „Prodej“ a zvolte „Nabídky“. Klikněte na zelené tlačítko „Založte první nabídku“ a zobrazí se Vám formulář, kam budete zadávat informace o ceně produktu a platební údaje.

Jako první vyplňte název, opět je to název pro Vaši lepší orientaci. Já jsem zvolila název produktu. Dále vyplníte políčko „Položka na faktuře“. To je vlastně předmět fakturace. Dále zadáte cenu, zvolíte měnu, pokud jste plátcem DPH, tak výši DPH, a zda se jedná o jednorázovou platbu nebo bude povolena možnost úhrady na splátky. Vyplňte číslo Vašeho bankovního účtu a v případě potřeby výši provize partnerovi, pokud pro prodej využíváte partnerský program a výše provize je stejná pro všechny partnery. Pokud máte pro partnery různé podmínky, výši provize neuvádějte. Nezapomeňte nastavit automat, který jste vytvořili, vyberte také prodejní stránku a nabídku uložte.

Příprava nabídky
Příprava nabídky

5. Vložte formulář na stránky

Formulář je vytvořen a je potřeba ho vložit na stránku, kde ho chcete mít umístěn. Jděte do přehledu svých zachytávacích stránek, kde máte vytvořenou stránku s prodejním formulářem a u ní klikněte na modré tlačítko „Zveřejnit“. Zobrazí se Vám stránka s kódem. Celý tento kód zkopírujte a vložte na své webové stránky, kde má být formulář umístěn.

Zveřejnění formuláře
Zveřejnění formuláře

Comments

 1. Pingback: Prodej fyzického produktu prostřednictvím Clipsanu - Nápověda Clipsan.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *