Pro prodej svého produktu můžete využít affiliate marketing a oslovit tak svou nabídkou více potenciálních zákazníků. Vaši partneři pak budou svým jménem propagovat Váš produkt a za každého získaného zákazníka pak od Vás dostanou provizi. V Clipsanu máte k dispozici affiliate systém, který můžete využít pro svůj prodej.

Na počátku je potřeba vše připravit a nastavit a poté se můžete směle pustit do shánění svých partnerů. V tomto návodu si ukážeme, jak postupovat při spuštění funkce affiliate systému.

1. Připravte si automat vítající nového partnera

Jelikož chcete, aby bylo vše maximálně automatizované, je potřeba připravit si automat, který Vaše zaregistrované partnery přivítá a případně jim předá další informace. Jděte v menu pod položku „Marketing“ a poté „Automaty“. Klikněte na zelené tlačítko „Vytvořte automat“ .

Jako typ automatu zvolte „Série zpráv“, automat si podle potřeby pojmenujte, vyberte email odesílatele, vyplňte jméno odesílatele. Klikněte na „Uložit změny“ a automat je vytvořen.

Vytvoření automatu
Vytvoření automatu

Po vytvoření automatu se Vám automaticky otevře okno pro vytvoření prvního kroku.

Vytvoření kroku automatu
Vytvoření kroku automatu

 

V tom chcete nové partnery přivítat a sdělit jim i další informace o podmínkách Vašeho partnerského programu, kam se mohou v případě dotazů obrátit, a v neposlední řadě jim poslat jejich jedinečný partnerský odkaz, prostřednictvím něhož budou propagovat Vaše produkty. Zároveň jim připomenete, kde se mohou přihlásit do svého partnerského účtu, kde najdou mimo jiné i přehled o svých aktivitách a dosažených výsledcích.

V textu emailu by tedy neměly chybět dva důležité odkazy. První z nich je jedinečný odkaz partnera, který bude používat pro svoji propagaci. A aby se v emailu vygeneroval každému partnerovi ten jeho, použijeme k tomu speciální znak, který doplníme za odkaz na náš propagovaný produkt.

Například url adresa našeho propagovaného produktu je: http://www.propagovanyprodukt.cz a za něj přidáme lomítko a kód ?clp_aff={affil}

Výsledný odkaz pak bude vypadat takto:

http://www.propagovanyprodukt.cz/?clp_aff={affil}

Druhým odkazem by měl být odkaz na Vaši partnerskou sekci neboli URL adresa Vaší partnerské stránky. V mém případě je to adresa:

https://petralangova.clipsan.com/cs/partner

Pro připomenutí vložte také přihlašovací údaje do partnerova účtu. K tomu využijete následující speciální kódy.

Email: {email}
Heslo: {affilpass}

Takto může vypadat text Vašeho prvního kroku.

Ukázka textu emailu
Ukázka textu emailu

Pozor!

Když budete za odkaz na Váš produkt přidávat koncovku se speciálním znakem, zkontrolujte, aby výsledný odkaz byl také celý zadaný v samotném odkazu. Zjistíte to jednoduše. Označte si myší výsledný odkaz a v editoru klikněte na symbol odkazu. Otevře se okno, kde v URL musí být zadán celý včetně přidané koncovky.

Kontrola správnosti odkazu
Kontrola správnosti odkazu

2. Nastavte si partnerskou stránku

Před přípravou partnerské stránky doporučuji vytvořit si v kontaktech (kontakty/správa skupin) novou skupinu, abyste později mohli například pouze partnerům z tohoto programu poslat hromadnou zprávu.

Nyní jděte v menu pod položku „Marketing“ a poté „Partneři“. Klikněte na zelené tlačítko „Správa stránky“. Vyplňte název stránky, zvolte emailovou adresu, vyberte skupinu, kterou mají být kontakty označeny, vyberte připravený uvítací automat. Dále zadejte URL adresu produktové stránky, která bude propagována. Pokud chcete vyplácet provize i podpartnerům, zaškrtněte tuto možnost. Dále vyplňte hlavičku stránky, kam můžete nahrát logo či přidat další údaje.

Do sekce „Obchodní podmínky“ buď vložte odkaz, nebo celý text obchodních podmínek. Ještě vyplňte patičku stránky a klikněte na „Uložit změny“.

Partnerská stránka
Partnerská stránka

Stránka je nyní vytvořena a její adresu najdete ve správě partnerské stránky.

URL adresa Vaší partnerské stránky
URL adresa Vaší partnerské stránky

V mém případě je to url adresa: http://petralangova.clipsan.com/cs/partner

Takto vypadá jednoduchá stránka, kterou jsem vytvořila. Můžete samozřejmě přidat více informací. Na této stránce se budou noví partneři registrovat a také se zde mohou přihlásit do statistik a zjistit tak výsledky svého propagačního snažení. Na tuto vytvořenou partnerskou stránku tedy bude směřovat Vaše úsilí při získávání partnerů pro Váš produkt.

Partnerská stránka
Partnerská stránka

3. Otestujte registraci na sobě

Nyní otestujte, zda vše funguje, jak má. Na partnerské stránce se zkuste zaregistrovat jako nový partner, otestujte odkaz na obchodní podmínky. Zároveň byste do emailu měli obdržet krok z uvítacího automatu.

Testování registrace
Testování registrace

Když je vše správně nastaveno, po registraci dojde k automatickému přihlášení do partnerské stránky, kde každý partner najde svůj jedinečný odkaz, který bude využívat pro propagaci. Mimo jiné zde najde statistiky ke svým kampaním, může si zde generovat další kódy pro propagaci, můžete mu zde dát k dispozici bannery pro kampaň, ad. V neposlední řadě bude mít zde přehled konverzí, které mu byly schváleny.

Prostředí partnerské stránky
Prostředí partnerské stránky

Zároveň pokud došlo k úspěšné registraci, měli byste najít svoji registraci i v přehledu partnerů, a to v menu pod položkou „Marketing“ a dále pak „Partneři“.

4. Vložte affiliate kód do svých stránek

Aby vše fungovalo a partneři získali své provize, je potřeba vložit do všech prodejních stránek affiliate kód, který bude měřit návštěvy a prodeje. Ten najdete v menu pod položkou „Marketing“ a dále pak „Partneři“. Klikněte na zelené tlačítko „Kód do stránek“.

Jde o kód, který je podobný tomu z Google Analytics, a je nutné ho umístit na všechny stránky svého produktu, hlavně na registrační a děkovací stránku. Kód je automaticky vygenerovaný a je potřeba ho celý zkopírovat a vložit do HTML Vašich stránek.

Vložte kód do stránek
Vložte kód do stránek

Tady je několik variant:

  1. Používáte pro prodej zachytávací stránky v Clipsanu – to je nejjednodušší varianta, kdy nemusíte kód nikam vkládat.
  2. Svůj produkt prodáváte na webové stránce s redakčním systémem WordPress – kód vložte do šablony, která slouží pro registraci do programu, a také na děkovací stránku.
  3. Svůj produkt prodáváte na vlastních webových stránkách – kód vložte na stránku registrační a děkovací, případně úkol zadejte svému správci stránek.

5. Povolte u produktů prodej přes partnery

U každého produktu, který chcete prodávat přes partnerský program je potřeba toto nastavit.

Jděte do Prodej / Nabídky a u každé nabídky klikněte na Upravit a povolte prodej přes partnery.

Nyní máte svůj partnerský program nastaven.

Comments

  1. Pingback: První krůčky v partnerském programu - Centrum podpory pro Clipsan

  2. Pingback: První krůčky k on-line prodeji - Centrum podpory pro Clipsan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *