Databázi kontaktů je potřeba věnovat pozornost a pečovat o ni.

Rozdělení do skupin

Není vhodné mít všechny kontakty v jednom balíku a nijak je netřídit. Nebudete pak mít přehled o tom, odkud jste je získali, o co tito lidé projevili zájem a tím pádem ani emaily, které budete rozesílat nebudou tak úspěšné.

Rozdělte si své kontakty do několika skupin. Třídit je můžete například podle produktů, o které projevili zájem, podle toho, jestli jste je získali prostřednictvím formuláře na Vašich stránkách nebo si stáhli Váš ebook. Díky tomu každý Váš email odejde těm správným příjemcům.

Správa skupin kontaktů

Třídění pomocí štítků

Štítky využívejte v případě, kdy potřebujete i v rámci určité skupiny některé kontakty segmentovat. Například ve skupině „Zákazníci“ můžete štítkem označit „VIP zákazníci“.

Správa štítků

Zařazování kontaktů

U každého kontaktu je vhodné evidovat kromě emailové adresy alespoň jeho jméno. Můžete pak v emailu použít oslovení a tím zvýšit jeho úspěšnost. Všechny získané kontakty proto doporučuji zařazovat a doplnit k nim minimálně oslovení. Clipsan nabízí automaticky oslovení podle křestního jména skloňované v 5. pádě. Pokud své kontakty oslovujete jejich příjmením, je potřeba oslovení doplnit ručně.

Odhlašování kontaktů

V případě, že příjemce Vašeho emailu už nechce dostávat další Vaše emaily a klikne na odkaz pro odhlášení, je v databázi automaticky označen jako neaktivní a už mu nebudou odcházet žádné další emaily.

Problematika odhlašování v obchodních sděleních

Navíc si můžete nastavit otázku, proč se dotyčný odhlašuje. Toto vyplnění je dobrovolné, ale pro Vás může znamenat zajímavou zpětnou vazbu na Vaše emaily. K dispozici máte samozřejmě i přehled všech odhlášených kontaktů včetně důvodů, které uvedli.

Přehled odhlášených kontaktů

Comments

  1. Pingback: Položte základ databázi kontaktů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *