Někdy může dojít k situaci, kdy má jeden člověk v databázi dva emaily. Nebo se splete a udělá objednávku s adresou @gmail.cz místo @gmail.com. V tom případě neobdrží potvrzení objednávky, zálohovou fakturu a po zaplacení ani daňový doklad případně zakoupený produkt nebo přístupy k němu. Nebo prostě jen zákazník už první email nepoužívá, a chce všechny informace začít posílat na jinou emailovou adresu.

V takovém případě jsou dvě možnosti, jak to upravit. Pokud nový tvar emailu v databázi ještě uložený nemáte, můžete u kontaktu upravit email na správný nebo nový tvar a uložit.

Pokud ale správný tvar emailu už ve své databázi máte, je potřeba oba kontakty sloučit v jeden.

1. V menu klikněte na Kontakty a následně Přehled kontaktů. Najděte si chybný tvar emailu a klikněte na modrou ikonku lupy.

2. Zobrazí se Vám detail kontaktu a v horní části vedle emailové adresy najdete ikonku pro sloučení.

3. Následně se otevře formulář, kde můžete dva kontakty sloučit v jeden. Jako první v levé straně vidíte kontakt, který chcete sloučit s jiným. V pravé straně vyhledejte kontakt, se kterým má být sloučen.

Poté už stačí pouze kliknout na zelené tlačítko Provést a dojde ke sloučení.

První kontakt je zcela smazán a všechna data z něj (historie, skupiny, štítky, objednávky, poznámky ze CRM) se přesunou ke kontaktu novému.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *