Automaty nejen ušetří Váš čas, ale také zefektivní komunikaci s Vašimi zákazníky. Automat ve Vámi definovaných odstupech obešle vybranou skupinu kontaktů jeho jednotlivými kroky.

Automaty můžete napojit na formulář na kontakty, který máte na svých stránkách a každý nově zaregistrovaný do Vaší databáze obdrží požadované informace. Pokud máte na svých stránkách magnet, pomocí něhož sbíráte kontakty, může ho odesílat automat. Vy tak ušetříte čas a nikdy nezapomenete magnet poslat.

Zároveň můžete pomocí automatu zasílat Vašim kontaktům v databázi různé série tipů z oblasti Vašeho podnikání, Vašich produktů.

Proces tvorby automatu

  • výběr typu ( série zpráv, platební, pozvánka, …)
  • vytvoření podpisu a odkazu na odhlášení
  • tvorba jednotlivých kroků a jejich obsahu
  • nastavení rozestupů odesílání jednotlivých kroků
  • propojení automatu s formulářem na kontakty případně prodejním formulářem

Vytvoření automatu

Sledujte statistiky

U každého odeslaného automatu resp. jeho jednotlivých kroků najdete statistické informace o tom, kolik emailů bylo odesláno, kolik příjemců ten daný krok otevřelo a kolik jich kliklo na odkaz v něm uvedený. Na základě statistických dat můžete objevit slabé místo Vašeho automatu, při kterém zaznamenáte vyšší počet odhlášených případně po tomto kroku rapidně klesne otvíranost dalších emailů.

Sledování statistik u automatů

Triggery

Triggery jsou automatické akce, které reagují na konkrétní událost, kterou udělá příjemce Vašeho emailu nebo Váš zákazník. Vy nastavíte, co bude odpovědí na tuto událost. Chcete vědět, na jaký odkaz zákazník v emailu klikl? Nastavte si trigger a příjemce bude označen štítkem, podle toho, na který odkaz klikl. Vy pak budete mít přehled o tom, který produkt ho zaujal a podle toho mu poslat speciální nabídku. Máme pro Vás připraveno 8 šablon triggerů, které stačí pouze nastavit a aktivovat.

Nastavení triggerů (spouštěčů)

Navázání automatů

Jednotlivé automaty je možné řetězit. Po skončení jednoho automatu je možné nastavit, jaký další automat má začít odcházet. Můžete tak nastavit celý marketingový proces, jímž je kontakt automaticky provázen.

Comments

  1. Pingback: Vytvořte automat, který přinese zákazníky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *