Při Vaší činnosti může nastat situace, kdy je potřeba kontakt z jedné skupiny přesunout do druhé a přestat zasílat kroky z jednoho automatu, a začít odesílat kroky automatu jiného. Aby byla zachována automatizace a nemuseli jste to řešit ručně, je možné si v automatech nadefinovat různé podmínky pro různé aktivity. Ukážeme si to na příkladu.

V Clipsanu máte vytvořené dva automaty.

Automat A je prodejní, skládá se z 8 kroků, ve kterých posíláte zájemcům informace, které je mají vést k prodeji. Ve 4. kroku nabídnete příjemci k vyzkoušení svůj produkt. Pokud si ho nekoupí, nebo se nezaregistruje, dále mu odesíláte informace a znovu mu nabídnete vyzkoušení v 6. kroku. A tak dále.

Dále máte připraven automat B, který je určen pro ty, kteří se zaregistrovali. Těm už není potřeba posílat kroky s odkazem na možnost registrace, ale pouze další informace k Vašemu produktu.

Potřebujete tedy, aby se v okamžiku registrace přerušil automat A a začal odcházet automat B. Clipsanu je možné nastavit, aby změna proběhla automaticky.

Jak to vypadá z pohledu zákazníka

Návštěvníka na webové nebo zachytávací stránce zaujme nabídka na bezplatné zasílání tipů. Zanechá svůj email a postupně mu jednou za 14 dní přichází jeden tip. V rámci těchto emailů se zájemce může dozvědět, že existuje produkt, který si může stáhnout, zaregistrovat se. V okamžiku, kdy se rozhodne ho stáhnout, mu přestanou chodit „prodejní emaily“. Protože se stal zákazníkem, dostává už jen informace, které se vztahují ke staženému produktu.

Jak změnit odesílaný automat

V okamžiku jeho registrace a stažení už není Vaším záměrem zákazníkovi dále představovat a nabízet svůj produkt, protože ten už má, ale potřebujete mu odesílat informace ke staženému produktu, nabídnout rozšiřující informace aj.

Vzhledem k tomu, že prodejní emaily posílá jeden automat (automat A), je potřeba, aby se v případě registrace u daného kontaktu přerušil, a začal chodit automat informační (automat B).

Důležité upozornění: Změna se vždy nastavuje v automatu B, tedy v místě, kdy má nastat požadovaná změna.

Příklad:

Máte připravený automat A s názvem „Optimalizace webových stránek“, jehož prostřednictvím odesíláte zájemcům informace o tom, jak zajistit lepší pozici jejich webových stránek ve vyhledávačích. Zároveň mají zájemci možnost stáhnout si e-book, který obsahuje 8 tipů pro lepší pozice ve vyhledávačích. V okamžiku, kdy si zájemce e-book stáhne, chcete, aby přestal odcházet automat A, a spustil se automat B, který dotyčnému odešle e-book a následně ještě další informace o dalších možnostech, jak zajistit vyšší návštěvnost webových stránek.

V automatu B si tedy otevřete úpravy a nadefinujete si podmínku pomocí tlačítka „Přidej další akci“.

Nastavení automatu B
Nastavení automatu B

Po kliknutí na tlačítko „Přidej další akci“ se Vám zobrazí formulář, kde si nadefinujete podmínku. Vyberete název prvního automatu a kliknete na „Přerušit automat“.

Definování podmínky u automatu B
Definování podmínky u automatu B

V případě zájmu si můžete ještě na stejném místě nadefinovat, zda bude kontakt do určitých skupin přidán nebo z nich odebrán a jaké mu budou přidány nebo odebrány štítky.

Takto vypadá nastavený automat

Nastavený automat
Nastavený automat

Comments

  1. Pingback: Vytvoření automatu | Nápověda Clipsan.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *