Jak už název vypovídá, zachytávací stránka má zachytit návštěvníka stránek a navnadit ho, aby nám zanechal svůj kontakt a zařadil se do naší databáze emailových kontaktů. Získávání nových zájemců, kteří se zajímají o to, co děláme, je základem úspěchu podnikání. A právě zachytávací stránky Vám v tom mohou pomoci.

V tomto návodu si ukážeme, jak si jednoduchou zachytávací stránku můžete vytvořit. A nebojte se, nemusíte být ajťák a zvládnete to také.

Jak to vypadá z pohledu návštěvníka

Návštěvník se z nějakého zdroje (příspěvek na Facebooku, reklama, odkaz na webových stránkách atd.) po kliknutí ocitne na zachytávací stránce. Tam se dozví, že výměnou za email od vás dostane něco pro něj hodnotného. Na této stránce, pokud je správně vytvořená, zjistí, jaké výhody získá, co je obsahem dárku pro něj, může si prohlédnout video ad. Když zadá své jméno a emailovou adresu, zobrazí se mu automaticky stránka děkovací. Na té najde informace, jakým způsobem mu bude slíbený obsah předán.

Jak stránku vytvořit

O tom, jak by měla zachytávací stránka vypadat, aby byla úspěšná, jsme psali např. v článku „Jak by měla vypadat zachytávací stránka“ nebo „Anatomie perfektní přistávací stránky“.

Nyní si krok po kroku ukážeme, jak si takovou stránku můžete prakticky vytvořit v Clipsanu – i přes to, že nemáte žádný grafický návrh.

Podíváme se na to, jak by mohla vypadat jednoduchá zachytávací stránka pro novou brožuru (e-book).

Krok č. 1: Vytvořte zachytávací stránku

V menu přejděte do položky „Marketing“ a vyberte položku „Zachytávací stránky“. Klikněte na „Vytvořit stránku“.

Vyplňte následující údaje:

  • šablona – vyberte si z přednastavených šablon
  • název stránky – zadejte název, tento název později využijete při tvoření adresy, na které bude zachytávací stránka k nalezení
  • skupina – vyberte skupinu, do které bude kontakt získaný prostřednictvím této zachytávací stránky zařazen. Můžete vybírat pouze z již vytvořených skupin
  • štítek – vyberte štítek, kterým získaný kontakt označíte
  • automat – vyberte automat, který se spustí po zadání kontaktu (využijete při odesílání e-booku)
  • vyžadovat telefon – tuto volbu zaškrtněte v případě, že chcete, aby návštěvník musel zadat i své telefonní číslo
  • upozornění na email – zadejte jednu nebo několik emailových adres, kam bude chodit upozornění, že byl zadán nový kontakt
  • zobrazit nastavení domény – pokud se má zachytávací stránka zobrazovat na vlastní doméně, zadejte ji sem. Můžete zadat i aliasy domény, to znamená jiné varianty domény, které budou přesměrovány na tu hlavní

Krok č. 2 – Vytvořte obsah zachytávací stránky

Nyní máte zachytávací stránku vytvořenou a je potřeba ji naplnit údaji. V přehledu zachytávacích stránek klikněte na „Obsah“. Zobrazí se Vám jednotlivá pole, která je potřeba naplnit obsahem. Vše je rozděleno do přehledných polí, takže vždy víte, kterou sekci stránky plníte.

U všech polí máte možnost pracovat s editorem, měnit formát písma, velikost, barvy, vkládat odkazy ad.

Krok č. 3 : Zkontrolujte, co jste vytvořili

Pomocí tlačítka „Náhled“ si můžete zkontrolovat, jak vytvořená zachytávací stránka vypadá v reálu. Pokud budete chtít některé sekce upravit, snadno se vrátíte k jejich editaci pomocí tlačítka „Obsah“. Po každé úpravě nezapomeňte změnu uložit.

Náhled zachytávací stránky
Náhled zachytávací stránky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *