Nedílnou součástí každé zachytávací stránky je stránka děkovací. Označení „děkovací“, ale zcela nevystihuje její význam. Tato stránka se zobrazí každému, kdo zadá na zachytávací stránce svoji emailovou adresu.

Primárním účelem děkovací stránky je dotyčnému poděkovat za vyplnění formuláře a nasměrovat ho na další krok třeba stažení vyžádaného dokumentu.

Můžete na ni umístit také informaci o tom, kde najdete zájemce svůj ebook, kdy od Vás obdrží slibované tipy, jak často mu budete posílat newsletter, a další.

V případě prodejní stránky děkovací stránka obsahuje informace k úhradě.

Jestliže máte profily na sociálních sítích, přidejte tlačítka na sdílení.

Ale hlavně, na děkovací stránku nezapomeňte umístit konverzní pixel z reklamního nástroje (Facebook, Sklik, Google Adwords apod.). Budete potom moci ve statistikách sledovat, kolik jste získali kontaktů v rámci Vaší kampaně a daného nástroje.

Obsah děkovací stránky

Děkovací stránku tvoříte vždy u dané zachytávací stránky. Jděte tedy v menu pod položku „Marketing“ a poté „Zachytávací stránky“.

U vybrané zachytávací stránky rozklikněte nabídku „Obsah“ a vyberte možnost „Obsah děkovací stránky“.

Otevře se Vám šablona děkovací stránky.

Šablona děkovací stránky
Šablona děkovací stránky

Text na ní můžete jednoduše upravit podle svých potřeb a změny uložit.

Náhled vytvořené děkovací stránky si poté zobrazíte pomocí odkazu „Děkovací stránka“ pod názvem zachytávací stránky. Může vypadat třeba takto:

Náhled děkovací stránky
Náhled děkovací stránky

Sledování konverzí

Vygenerujte si ve svém reklamním nástroji konverzní pixel, ten poté zkopírujte a vložte ho na děkovací stránku. Kam konkrétně?

U vybrané zachytávací stránky klikněte na tlačítko „Nastavení“. Ve spodní části stránky rozklikněte nabídku u konkrétní služby (Facebook, Sklik, Google Adwords nebo cokoliv jiného). Zkopírovaný konverzní pixel potom vložte do příslušného pole. Uložte změny a máte hotovo.

Umístění konverzního pixelu
Umístění konverzního pixelu

 

Comments

  1. Pingback: První krůčky při tvorbě zachytávacích stránek - Centrum podpory pro Clipsan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *