Základem úspěšného email marketingu je kvalitní databáze kontaktů. Mám tím na mysli kontakty na lidi, kteří Vám dali svůj souhlas se zasíláním emailů. Protože ti, se zajímají o to co děláte, a je u nich větší pravděpodobnost, že budou Vaše emaily číst a později se stanou Vašimi zákazníky.

Předem upozorňuji, zapomeňte na to, že si databázi koupíte. Budete mít možná rychle poměrně vysoký počet kontaktů, ale prakticky k ničemu. Připravili jsme na toto téma článek na blog „Nástrahy nákupu databáze kontaktů“. Jestli o tom tedy uvažujete, doporučuji si ho přečíst.

První kontakty už máte

I přesto, že s email marketingem začínáte, základ databáze kontaktů už máte. S výjimkou nově vzniklé firmy už určitě máte nějaké zákazníky, poptávky po Vašich produktech. A všichni tito lidé jsou prvními kontakty do Vaší databáze.

Projděte tedy ve firmě všechny vizitky, emaily a získané kontakty zaneste do databáze kontaktů. Prozatím to může být tabulka v Excelu, kterou poté naimportujete do Clipsanu.

Začněte kontakty získávat

Prvním krokem k získávání nových kontaktů je vložení formuláře na kontakty na Vaše webové stránky. Jak takový formulář vytvořit a vložit ho na webové stránky se dozvíte v návodech:

Vytvoření formuláře na sběr kontaktů

Vložení formuláře na sběr kontaktů do WordPressu

Vytvořte si zachytávací stránku

Další možností, jak kontakty získat je vytvořit si zachytávací stránku. To je vhodné zejména pokud:

  • nemůžete měnit své webové stránky
  • chcete vysoce konverzní šablonu
  • si chcete zjednodušit měření úspěšnosti

První krůčky na zachytávacích stránkách

Získejte souhlas se zasílám obchodních sdělení

Pamatujte, že když chcete zasílat obchodní sdělení, jste podle zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti získat od příjemce souhlas. V opačném případě se jedná o SPAM, a Vy se vystavujete riziku udělení až deseti milionové pokuty.

Souhlas můžete získat několika způsoby. Pokud si zákazník od Vás koupí nějaký produkt, můžete mu začít posílat obchodní sdělení.

V případě registrace na webových nebo zachytávacích stránkách umístěte k formuláři viditelně informaci o tom, že registrací dotyčný dává souhlas se zasíláním obchodních sdělení.

Co nabídnout výměnou za kontakt?

První a nejjednodušší možností je nabídnout výměnou za email zasílání newsletterů s novinkami a informacemi o Vašich produktech. Tuto možnost využívají hlavně eshopy, které slibují výměnou za email zasílání aktuálních prodejních nabídek.

Druhou možností je připravit nějaký magnet na zájemce. Tím může být brožura, ebook, tipy z Vašeho oboru, průvodce výběrem produktu, zkrátka něco, co má svoji hodnotu. Pak Vám návštěvník webu svůj kontakt mile rád zanechá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *