Když chcete úspěšně budovat svoji databázi, je potřeba mít na svých stránkách umístěný formulář na sběr kontaktů, jehož prostřednictvím se z návštěvníků stávají kontakty. O tom, jak si takový formulář můžete vytvořit přímo v Clipsanu, jsem psala v návodu „Vytvoření formuláře na sběr kontaktů“.

Clipsan Vám vygeneruje HTML kód, který je potřeba vložit do stránek. Vzhledem k tomu, že Vaše stránky běží na systému WordPress zvládnete to poměrně lehce.

Máte v podstatě dvě možnosti, kam formulář na stránkách umístit – do widgetu nebo přímo do stránky. Pokud má sloužit jako formulář na sběr kontaktů, bylo by vhodné, aby se zobrazoval na každé stránce a využijete widget. Pokud má sloužit například k registraci na konkrétní událost, je vhodné ho umístit přímo do textu.

Z pohledu návštěvníka, zákazníka

Návštěvník zavítá na Vaše stránky, kde uvidí formulář s nabídkou, že výměnou za email získá nějaký ebook nebo mu budete posílat zajímavé novinky. Po vyplnění formuláře je přesměrován na děkovací stránku a emailem mu přijde požadovaný obsah.

Vložte formulář pomocí widgetu

Krok č. 1: Připravte si místo, kam budete formulář vkládat

Použijeme nejjednodušší widget „Text“. V administraci WordPressu přejděte v menu na  záložku „Vzhled“ a poté „Widgety“. Objeví se přehled widgetů, které můžete použít. Najděte widget s označením „Text“, který chytnete a přetáhnete myší do pravé části stránky do požadované oblasti (levý sloupec, pravý sloupec, výchozí apod.).

Widget "text"
Widget „Text“

Krok č. 2: Vložte HTML kód formuláře do widgetu

Při tvorbě formuláře jste si vygenerovali HTML kód, který je potřeba celý zkopírovat a vložit do připraveného widgetu.

HTML kód formuláře
HTML kód formuláře v Clipsanu

Vložení HTML kódu formuláře
HTML kódu formuláře ve widgetu

Krok č. 3: Upravte si texty ve formuláři

Nad HTML kód formuláře napište, co zájemce vyplněním emailu získá. Změňte text registračního tlačítka apod. Pokud trochu ovládáte HTML můžete s formulářem čarovat podle svým možností a znalostí.

Krok č. 4: Zkontrolujte umístěný formulář

V náhledu stránek zkontrolujte, že je formulář vložen tam, kde jste ho chtěli mít. Zkontrolujte také, jestli dostanete po registraci email a jestli se přesměrujete na děkovací stránku.

Vložte formuláře do textu stránky

Krok č. 1: Zapněte HTML zobrazení

Vyberte stránku nebo příspěvek, kam chcete formulář vložit a otevřete si úpravu této stránky. V pravém horním rohu překlikněte na zdroj HTML.

Zdroj HTML
Zdroj HTML

Krok č. 2: Najděte místo, kam budete formulář vkládat

V textu kódu klikněte myší na místo, kde chcete mít formulář vložen a vložte tam celý zkopírovaný HTML kód.

Vložení HTML kódu do textu stránky
Vložení HTML kódu do textu stránky

Krok č. 3: Upravte si texty ve formuláři

Před HTML kód formuláře napište, co zájemce vyplněním emailu získá. Můžete si upravit text registračního tlačítka, aby odpovídal tomu, co na stránce nabízíte. Pokud trochu ovládáte HTML můžete s formulářem čarovat podle svých možností a znalostí.

Krok č. 4: Zkontrolujte umístěný formulář

Klikněte na tlačítko „Zobrazit příspěvek“ a zkontrolujte, že je formulář vložen tam, kde jste ho chtěli mít. Zkontrolujte také, jestli dostanete po registraci email a jestli se přesměrujete na děkovací stránku.

Praktický příklad

My v Clipsanu dáváme jednoduchý formulář na konec textu každého z našich článků na blogu. Díky němu sbíráme kontakty do své databáze a zájemce, který do něj zadá svůj email, nepřijde o žádný z našich nově zveřejněných článků. Také jsme vytvořili brožuru „8 tipů pro lepší pozici ve vyhledávači“. Tuto brožuru jsme dali zájemcům k dispozici výměnou za email a vložili na každou stránku blogu pomocí widgetu. 

Kontaktní formulář v textu
Kontaktní formulář v textu

Pusťte se do toho!

Pokud budete mít nějakou otázku nebo námět, ozvěte se technické podpoře Clipsanu emailem nebo zavolejte. Případně napište komentář a my na něj odpovíme.

Comments

  1. Pingback: Vytvoření formuláře na sběr kontaktů | Nápověda Clipsan.com

  2. Pingback: Vytvoření formuláře na sběr kontaktů - Nápověda Clipsan.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *