Podívejte se na průběh objednávky zákazníků v rámci v Clipsanu. Každá objednávka je v nějakém stavu. Tento stav se mění buď automaticky (při spárování platby) nebo ručně Vaším zásahem.

Na začátku je přijatá neuhrazená objednávka, která může být posléze uhrazena, zrušena před úhradou nebo po úhradě, uzavřena atd.

Na diagramu vidíte průběh běžné objednávky s platbou předem.

Platba předem
Průběh objednávky s platbou předem

V případě zasílání fyzického zboží na dobírku je diagram trochu jiný.

Dobírka
Průběh objednávky na dobírku

Stav objednávky

V přehledu objednávek najdete pro lepší přehlednost různé filtry, a jedním z nich je filtr pojmenovaný „Stav“. Pokud si rozkliknete filtr „Stav”, zobrazí se Vám jednotlivé možnosti.

Aktivní objednávky

Všechny vytvořené objednávky, které jsou přijaté v rámci Clipsanu. Jsou mezi nimi všechny neuhrazené nebo uhrazené objednávky, do doby než je smažete nebo uzavřete.

Pouze nezaplacené objednávky

Objednávky, která byla přijata od zákazníka, ale ještě není uhrazena. Byla vytvořena pouze proforma faktura a objednávka čeká na úhradu. U objednávky je uveden stav „Vytvořená“.

Pouze zrušené objednávky

Objednávky, která byla smazána ještě před jejím uhrazením. Zálohová faktura byla vytvořena, ale objednávka byla smazána před úhradou. Pokud byla objednávka uhrazena a zrušena, najdete ji pod stavem „Stornovaná”.

Pouze odeslané objednávky

Tento stav je k dispozici pouze u objednávek fyzických produktů. Zákazníkovi pošlete balíček a označíte objednávku jako odeslanou. Tyto objednávky mohou být uhrazené nebo jsou na dobírku. Proto u nich najdete daňový doklad.

Pouze vrácené objednávky

Pokud dojde ke vrácení odeslané objednávky fyzického produktu (vrácená dobírka apod.), objednávku označíte jako vrácená.

Pouze zaplacené objednávky

Objednávka, které zákazník zaplatil. U takové objednávky vždy najdete i odpovídající daňový doklad.

Pouze stornované objednávky

Jestliže Váš zákazník chce vrátit peníze za produkt nebo službu, zrušte ji pomocí červeného křížku. V tom okamžiku u objednávky zůstane vytvořený daňový doklad, ale objednávka je stornována. V případě, že tato objednávka byla uskutečněna pomocí partnerského programu, dojde ke zrušení připsané konverze v účtu dotyčného partnera.

Pouze uzavřené objednávky

Objednávky, které nechcete zobrazovat mezi aktivními můžete uzavřít. Uložíte je „do trezoru” a nebudou se Vám v přehledu motat. Budete mít neustále k dispozici data objednávky, zůstane u ní vytvořena zálohová faktura i daňový doklad, ale objednávka se nebude zobrazovat ve výchozím přehledu. Možnost uzavřít objednávku je vhodné využít po skončení záruky, kampaně, kurzu, odeslání fyzického produktu – zkrátka v situacích, kdy je prodejní cyklus se zákazníkem uzavřen a k objednávce už se nepotřebujete vracet.

Pouze smazané objednávky

Objednávky, které byly smazány „natvrdo”. Nejsou v žádném přehledu, ale přesto je v rámci Clipsanu evidujeme, protože to mohou být důležitá data i po několika měsících.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *