Vaši zákazníci mají možnost své objednávky uhradit platební kartou, bankovním převodem nebo dobírkou (v případě prodeje fyzického produktu).

Platba platební kartou

V případě platby platební kartou je objednávka automaticky ihned párována s objednávkou a dochází k odeslání online produktu. Našim zákazníkům nabízíme možnost využít naší platební brány případně je možno využít Vašich stávajících účtů například u GoPay.

Přehled všech plateb kartou najdete v Clipsanu v sekci „Prodej“ a dále pak „Platby kartou“.

Platba bankovním převodem

Při přijetí platby bankovním převodem nedochází automaticky k párování platby s objednávkou. To je možné pouze za situace, kdy máte bankovní účet vedený u FIO banky. Pak je možné propojit Clipsan s Vaším účtem a párování funguje automaticky za předpokladu, že zákazník uvedl správný variabilní symbol. U ostatních bankovních ústavů je potřeba objednávky dokončovat ručně.

V případě, kdy máte bankovní účet propojen s účtem v Clipsanu, a zákazník neuvede správný VS, případně se liší uhrazená částka od fakturované, platba se automaticky nespáruje a je potřeba to udělat ručně.

Pro zjednodušení ručního párování jděte v Clipsanu do sekce „Prodej“ a dále pak „Bankovní transakce“. Zde najdete přehled všech svých bankovních transakcí na propojeném účtu. U plateb, které byly automaticky spárovány vidíte číslo vytvořeného daňového dokladu. U plateb, které automaticky spárovány nebyly, toto číslo chybí, ale naleznete zde zelené tlačítko „Spárovat“. Pomocí něj vyberete správnou objednávku, která má být spárována.

transakce
Přehled bankovních transakcí

Platba dobírkou

V případě prodeje fyzického produktu mohou Vaši zákazníci produkt uhradit dobírkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *