Chcete-li přidat SPF a DKIM záznamy pro odesílání domény, budete muset přidat záznamy typu „TXT“ přes svého poskytovatele hostingu, registrátora domény nebo poskytovatele DNS. Pokud máte technického správce, prostě mu zašlete odkaz na tuto stránku.

SPF záznam

Pokud ještě nemáte SPF záznam, přidejte ho pro Vaši doménu. V minimální podobě by měla být hodnota následující, pokud jste jen odesílání e-mailů přes Clipsan pro danou doménu:

v=spf1 include:spf.clipsan.net

Pokud již máte TXT záznam s SPF informací, budete muset přidat servery Clipsanu k tomuto záznamu include:spf.clipsan.net do záznamu (před posledním operátorem, který je obvykle bývá ?all, ~all, nebo -all).

Pro generování složitějších SPF záznamů můžete použít SPFWizard.net. Doménu poštovního serveru spf.clipsan.net vložte do pole „Any domains that may deliver or relay mail for this domain“.

DKIM záznam

Přidejte nový TXT záznam s názvem clipsan._domainkey.vasedomena.cz (stačí vyměnit vasedomena.cz s doménou, ze které chtete odesílat).
Hodnota záznamu by měla být jedním z níže uvedených způsobů. Existují dvě možnosti, protože záznam obsahuje středník, a někteří poskytovatelé DNS udělat ochrau středníků za Vás, zatímco jiní vyžadují, abyste ochranu v záznamu nastavili.

S ochranou středníků:

v=DKIM1\; k=rsa\; p=MIGfMA0GCSqGSIb3DQEBAQUAA4GNADCBiQKBgQDrw88r+T2e1J1EY6OY48S1q4viifhABKIQvf5pdyxvGtiW9dCqj9RehQrdRrpYWbwXF96FZ4U8x46xP1VGmyicPeVX86ecWPPDeZejyGQ2RunoHjxszy1aRqCoDpg3yrDyiMdoTW8fVXv0ObChdJ1pQvyX2FW2vlhYr1Ws2XmouwIDAQAB\;

S běžným stavením středníků (většina poskytovatelů):

v=DKIM1; k=rsa; p=MIGfMA0GCSqGSIb3DQEBAQUAA4GNADCBiQKBgQDrw88r+T2e1J1EY6OY48S1q4viifhABKIQvf5pdyxvGtiW9dCqj9RehQrdRrpYWbwXF96FZ4U8x46xP1VGmyicPeVX86ecWPPDeZejyGQ2RunoHjxszy1aRqCoDpg3yrDyiMdoTW8fVXv0ObChdJ1pQvyX2FW2vlhYr1Ws2XmouwIDAQAB;

Ověření funkčnosti

Poté, co přidáte příslušné DNS záznamy, může to trvat až 24 hodin, než se úplně projeví. Ověření Vašich záznamů proběhne v pořádku, budeme Vás o tom v Clipsanu informovat. Existují nástroje třetích stran, které můžete použít ke kontrole svých záznamů nebo pro další podrobnosti:

  • Ověření SPF najdete zde. Stačí zadat název domény do prvního textového pole a klikněte na tlačítko Get SPF Record (if any) a zkontrolujete si Vaše SPF záznamy.
  • Ověření DKIM najdete zde. Do pole Selector zadejte Clipsan jako voliče, do pole Domain name název Vaší domény a klikněte na tlačítko Check.

Některým poskytovatelům DNS záznamů trvá publikace záznamu déle než ostatní. Pokud přidáváte zcela nový záznam, jsou aktivní během několika minut. Změna záznamů může trvat déle a je závislá na poskytovateli DNS a nastavení TTL parametru k doméně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *