Contact Form 7 je populární plugin na tvorbu (nejen) kontaktních formulářů ve WordPressu. Je jednoduchý, je zdarma a podporuje češtinu. WordPress hlásí více než 5 milionů aktivních instalací.

Díky pluginu „Contact Form 7 Extension For Clipsan“ můžete nyní ukládat kontakty včetně toho, co vyplnili ve formuláři, do své databáze v Clipsanu. V historii kontaktu najdete adresu, na které kontakt vyplnil formulář, i všechny údaje, které zadal.

Každý formulář můžete nastavit individuálně. Tj. kontakty z jednoho formuláře půjdou do jedné skupiny, údaje z druhého do jiné skupiny nebo dokonce jiného Clipsan účtu i v rámci jednoho webu.

Integrace je velmi jednoduchá. Stačí nainstalovat plugin, u formuláře zadat chráněný klíč z Clipsanu a je to.

Máte k dispozici několik užitečných nastavení.

Spouštění automatu – jaký se má po vyplnění formuláře spustit automat

Ukládání jména a telefonu – automaticky přeneseme údaje z formuláře do informací o kontaktu

Potřebujete složitější řešení?

Využijte triggery nebo akce.

Vytvořte si samostatnou skupinu, do které budete nové kontakty ukládat, a pak nastavte trigger. Třeba že se po vložení do skupiny se má „Vytvořit úkol pro obchodníka XYZ“.

Případně vytvořte podobný úkol hned při spuštění automatu.

2 důležitá upozornění

1) Kontakty získané z formulářů nedali implicitně souhlas se zasíláním e-mailových zpráv. Samozřejmě záleží na formulaci a nastavení Vašeho formuláře.

2) Svou popularitou přitahuje Contact Form 7 i pozornost spam botů. Chraňte tedy svůj formulář Contact Form 7 například pomocí Akismetu, protože Clipsan nemá možnost ovlivnit, jaké údaje z formulářů chodí.

Stáhnout plugin na vytváření uživatelů ve WordPressu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *